Юридическая фирма, компания в Одессе - ASLegal. /ПАРТНЕР ЮК «AS LEGAL» ВИТАЛИЙ ШВЕЦ ДЛЯ ИЗДАНИЯ «СТРАНА.UA»: ОСНОВНЫЕ НОВОВВЕДЕНИЯ КОДЕКСА ПО ПРОЦЕДУРАМ БАНКРОТСТВА
6 май

ПАРТНЕР ЮК «AS LEGAL» ВИТАЛИЙ ШВЕЦ ДЛЯ ИЗДАНИЯ «СТРАНА.UA»: ОСНОВНЫЕ НОВОВВЕДЕНИЯ КОДЕКСА ПО ПРОЦЕДУРАМ БАНКРОТСТВА

Партнер ЮК «AS Legal», адвокат Віталій Швець прокоментував для видання «СТРАНА.UA» основні нововведення Кодексу України з процедур банкрутства:

Новий Кодекс України з процедур банкрутства, який нещодавно був підписаний Президентом, є свого роду революційним досягненням в українському законодавстві, який було розроблено та прийнято з метою вдосконалення та підвищення ефективності проведення процедури банкрутства.

Звичайно, основною та найбільш обговорюваною новелою Кодексу є можливість визнання банкрутами фізичних осіб, раніше ж законодавством такої можливості не було передбачено. При цьому, право ініціювати процедуру банкрутства має лише сама фізична особа, без участі в цьому кредитора, що також є позитивним нововведенням. Для відкриття провадження з банкрутства боржник звертається до господарського суду за місцем проживання. При подачі відповідної заяви боржник повинен надати суду інформацію щодо здійснення операції з власним рухомим та  нерухомим майном протягом останнього року до моменту подачі відповідної заяви.

Кодексом, окрім всього, визначена процедура визнання фізичної особи банкрутом як в судовому, так і досудовому порядку. Розгляд справ про визнання фізичної особи банкрутом відбуватиметься в господарський судах за правилами господарського судочинства при участі арбітражного керуючого, який за власною заявою або за заявою учасника провадження може бути відсторонений судом  від наданих йому повноважень.

Крім того, Кодексом передбачено, що реалізація майна боржників  у справах про банкрутство здійснюватиметься лише на публічних електронних торгах, що в значній мірі усуне корупційну складову при реалізації майна боржників, а тому числі знизить можливість тіньового виведення майна з-під заборон.

Також важливою новелою Кодексу є створення повноцінного інституту реструктуризації боргів фізичних осіб, створеного задля створення оптимально сприятливих умов для виконання зобов’язань боржником, в тому числі зміну термінів та розміру боргу, можливість реалізації майна за системою ProZorro, відстрочку, розстрочку або списання боргу та можливість повернути борг третьою стороною. Таким чином, прийняття Кодексу з процедур банкрутства повинно позитивно позначитись на пересічних українцях, бізнесі та банківській системі України в цілому.

Звичайно, сьогодні досить важко визначити ступінь готовності закону до введення його в дію, але позитивна оцінка його норм фахівцями надає як боржникам так і кредиторам надії на вирішення боргових спорів з найменшими втратами, отож очікуємо позитивних рішень господарськтх судів, які вже на практиці почнуть ухвалювати рішення про банкрутства згідно нового Кодексу.