Юридическая фирма, компания в Одессе - ASLegal. /Апеляційний суд Одеської області скасував незаконну постанову про притягнення до адміністративної відповідальності
17 ноя

Апеляційний суд Одеської області скасував незаконну постанову про притягнення до адміністративної відповідальності

           

            Апеляційний суд Одеської області своєю постановою скасував незаконну постанову Київського районного суду м. Одеси про притягнення до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 130 КУпАП України.

В травні 2017 року до ЮК «AS Legal» звернувся громадянин А. та пояснив, що його за незрозумілих обставин протиправно було притягнуто до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 130 КУпАП України та складено відповідний протокол про адміністративне правопорушення.

Громадянин А. пояснив, що в квітні цього року він зі своїм друзями знаходячись поряд зі своїм автомобілем, який був припаркований на внутрішньодворовій паркові біля будинку, в якому він проживає, вживав пиво. При цьому двигун автомобіля був вимкнений та автомобіль не рухався, а з його салону лунала музика.

Поряд із зазначеним двором, в якому проживає громадянин А., здійснював чергування патрульний автомобіль з поліцейськими, який неодноразово проїзжав повз компанію друзів. Поліцейські пояснили компанії, що музика, яка лунає з салону автомобіля є надто гучною та попросили зробити її тихіше, а  розпиття алкогольних напоїв в громадських місцях є адміністративним правопорушенням, тому попросили громадянина А. з друзями присісти в свій автомобіль, аби не привертати увагу громадян та не порушувати громадський порядок. Після цього патрульні продовжили своє чергування, а громадянин А. виконав прохання інспекторів та разом з друзями сів до свого автомобіля.

Згодом патрульний автомобіль повернувся, а ті ж самі інспектори почали інкримінувати йому керування вказаним транспортним засобом в стані алкогольного сп’яніння, на підставі чого і було складено протокол про адміністративне правопорушення.

Аналізуючи вищезазначені обставини, вбачається, що відомості, зазначені інспектором в протоколі про адміністративне правопорушення, спотворюють фактичні обставини події та не відповідають дійсності, а дії інспектора щодо складання цього протоколу є противоправними.

Вказаний протокол та матеріали справи було направлено до Київського районного суду м. Одеси. В судовому засіданні громадянином А. було заявлено перед судом кілька важливих клопотань, в тому числі клопотання про допит свідків та витребування відеозаписів з нагрудних камер інспекторів, але всі ці клопотання судом було необґрунтовано відхилено, а справу розглянуто.

Зваживши всі обставини справи та проаналізувавши пояснення громадянина А., юристами ЮК «AS Legal», негайно було прийнято рішення про необхідність подачі апеляційної скарги на зазначену постанову з метою захисту законних прав та інтересів клієнта.

Крім того, виходячи з тексту постанови суду першої інстанції, вбачається, що судом жодним чином не надано оцінки та висновків щодо змісту та наслідків заявлення зазначених клопотань, крім того обставини, заявлені в цих клопотаннях жодним чином не були перевірені шляхом виклику в судове засідання і допиту свідків та витребування доказів, чим суттєво було порушено право громадянина А. на захист. Таким чином, судом першої інстанції не було виконано обов’язок щодо забезпечення кожному учаснику реального доступу до правосуддя.

Таким чином, в травні цього року Апеляційним судом Одеської області винесено законну та обґрунтовану постанову, якою задоволено вимоги апеляційної скарги захисника та скасовано постанову Київського районного суду м. Одеси в зв’язку з відсутністю з діях громадянина А. складу інкримінованого йому адміністративного правопорушення.

Віталій Швець,

партнер ЮК «AS Legal»