Юридическая фирма, компания в Одессе - ASLegal. /Юристи ЮК «AS Legal» довели правоту підприємця
13 сен

Юристи ЮК «AS Legal» довели правоту підприємця

Одеський окружний адміністративний суд постановою від 15.07.16 по справі №815/2894/16 за позовом фізичної особи-підприємця до Комінтернівської об’єднаної державної податкової інспекції ГУ ДФС України в Одеській області задовольнив позовні вимоги позивача, визнав незаконними дії податкового органу та скасував винесене ним податкове повідомлення-рішення, яким до Позивача застосовано штрафні санкції в сумі 34000 грн. з мотивів закінчення строку дії дозвільних ліцензій на продаж алкогольних напоїв на тютюнових виробів.

В червні 2016 року фізична особа-підприємець звернувся до Юридичної Компанії «AS Legal» за юридичною допомогою стосовно захисту порушених прав та представництва його інтересів в суді. В обґрунтування своєї позиції він пояснив, що 11.02.2015 року Головним управлінням ДФС в Одеській області йому видано ліцензію на право здійснення роздрібної торгівлі алкогольними напоями та ліцензію на право здійснення роздрібної торгівлі тютюновими виробами, строк дії вказаних ліцензій – з 11.02.2015 року до 11.02.2016 року.

22 березня 2016 року посадовими особами Комінтернівської податкової інспекції було здійснено виїзну перевірку з питань додержання ФОП вимог, встановлених законодавством України, які є обов’язковими до виконання при здійсненні оптової та роздрібної торгівлі алкогольними напоями та табачними виробами.

За результатами вказаної перевірки було складено Акт перевірки, відповідно до якого ФОП здійснював роздрібну торгівлю алкогольними напоями та тютюновими виробами 11.02.2016 року без наявності відповідних ліцензій, що є порушенням вимог ч. 11 ст. 15 ЗУ «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів, зазначивши, що кінцевим терміном дії ліцензії є 10.02.2016 року.

На підставі зазначеного Акту перевірки, посадовими особами Комінтернівської податкової інспекції було прийняте податкове повідомлення-рішення, яким до ФОП застосовано штрафні санкції в сумі 34000 грн.

Юристами ЮК «AS Legal» терміново було прийнято рішення про звернення до суду в порядку КАС з позовною заявою про визнання протиправними дій посадових осіб Комінтернівської об’єднаної державної податкової інспекції ГУ ДФС України в Одеській області та скасування винесеного ними податкового повідомлення рішення, обґрунтовуючи свою позицію тим, що ліцензії, видані підприємцю на один рік з 11.02.2015 року, дійсні включно до 23 години 59 хвилин 11.02.2016 року, тому дії посадових осіб Комінтернівської податкової інспекції є протиправними. 10.02.2016 ФОП  отримав нові ліценції на продаж вказаних товарів, терміном дії з 12.02.16 року до 12.02.2017 року. Оскільки попередні ліцензії закінчують термін своєї дії о 23 годині 59 хвилин 11.02.2016 року, а інші починають діяти з 00 годин 00 хвилин 12.02.2016 року, то перерви в їх дії, яку можна було б вважити порушенням законодавства, просто не існує. Тому представники Позивача просили визнати незаконними дії податкового органу, скасувати винесене ним податкове повідомлення-рішення та покласти витрати, пов’язані зі сплатою судового збору на сторону Відповідача.

Суд, дослідивши наявні матеріали справи та вислухавши пояснення сторін вірно дійшов висновку про протиправність дій посадових осіб Комінтернівської об’єднаної державної податкової інспекції ГУ ДФС України в Одеській області та скасування податкового повідомлення рішення, яким до Позивача застосовано штрафні санкції в сумі 34000 грн.

Окрім того, суд зобов’язав стягнути з Комінтернівської податкової інспекції кошти в сумі 551 грн. на користь Позивача, сплачені ним в якості судового збору за подання до суду адміністративного позову.

Таким чином, в складні для країни часи, своїми протиправними діями та неосвіченістю посадові особи Комінтернівської податкової інспекції, нанесли Державному Бюджету України значну шкоду в сумі 551 грн.