Юридическая фирма, компания в Одессе - ASLegal. /Приймаємо спадщину разом з ЮК «AS Legal»
3 ноя

Приймаємо спадщину разом з ЮК «AS Legal»

Приморським районним судом ухвалено рішення про повне задоволення позовних вимог представника спадкоємця, визнавши за спадкоємцем право власності в порядку спадкування за законом.

У вересні 2015 року померла  мати спадкоємця, після смерті якої відкрилась спадщина на квартиру в м. Одесі, яка належала померлій на праві приватної власності.

Спадкоємець своєчасно у лютому 2016 року подав до державної нотаріальної контори заяву про прийняття спадщини від померлої матері та додав до неї всі необхідні  правовстановлюючі документи.

Згідно технічного паспорту від квітня 2005 року площа квартири складала 40, 2 кв. м.

Розпорядженням районної адміністрації від квітня 2005 року померлій матері спадкоємця було надано дозвіл на реконструкцію зазначеної квартири з улаштуванням мансардного поверху, згідно розробленого проекту реконструкції, яку необхідно було оформити актом державної технічної комісії про прийняття квартири до експлуатації. Зазначеною реконструкцією площу квартири було збільшено вдвічі, що склало 82, 7 кв. м.

Реконструкцію вказаної квартири за життя померла не встигла завершити, тому акту про прийняття квартири до експлуатації отримано нею не було. Відповідно право власності та належну реєстрацію квартири, загальну та житлову площу якої було збільшено, не було належним чином оформлено.

Саме через зазначені обставини, в травні 2016 року держаним нотаріусом винесено постанову про відмову у видачі спадкоємцеві свідоцтва про право на спадщину із зазначенням можливості оскарження до суду вказаної постанови.

На підставі цієї відмови юристами ЮК «AS Legal» подано до суду позовну заяву про визнання права власності в порядку спадкування за законом на загальну площу квартири саме до початку її реконструкції, тобто на 40, 2 кв. м.  В обґрунтування такої вимоги,  представником позивача зазначено, що до складу спадщини входять лише ті права та обов’язки, носієм яких за життя був сам спадкодавець і які належали йому на законних підставах. Тому, не доцільно визнавати право власності на збільшену після реконструкції квартиру площею 82, 7 кв. м., оскільки право власності за померлою на новостворюване нерухоме майно виникло б лише після прийняття об’єкту до експлуатацію та реєстрації права власності на це майно. Відповідно, до цього моменту нерухомого майна де-юре не існує.

Таким чином, не набуття права власності померлою матір’ю спадкоємця на збільшену після реконструкції квартиру, не дає підстав для виникнення такого права у спадкоємця.

Відповідно після отримання права власності в порядку спадкування на квартиру площею 40, 2 кв. м., спадкоємець отримує право на державну реєстрацію та можливість введення в експлуатацію новоствореної квартири площею 82, 7 кв. м.

На підставі викладеного, Приморським районним судом ухвалено законне та обґрунтоване рішення про повне задоволення позовних вимог представника спадкоємця, визнавши за спадкоємцем право власності в порядку спадкування за законом.