Юридическая фирма, компания в Одессе - ASLegal. /Приморський районний суд м. Одеси скасував незаконний арешт, накладений Севастопольською виконавчою службою
31 мар

Приморський районний суд м. Одеси скасував незаконний арешт, накладений Севастопольською виконавчою службою

Приморський районний суд м. Одеси своїм рішенням задовольнив позов фізичної особи та скасував незаконний арешт, накладений Севастопольською виконавчою службою.

В лютому 2017 року за юридичною допомогою до ЮК «AS Legal» звернулась фізична особа, яка пояснила, що має намір продати належну їй на праві приватної власності квартиру, але процесі підготовки документів для укладення нотаріальної угоди позивачці було повідомлено, що вказану угоду з продажу квартири неможливо укласти в зв’язку з тим, що відповідно до відомостей, які містяться в Державному реєстрі речових прав на майно та Реєстрі заборон відчуження об’єктів нерухомого майна, на усе нерухоме майно, належне їй накладено обтяження у вигляді арешту.

Юристами ЮК «AS Legal», зваживши всі обставини справи, негайно було прийнято рішення про необхідність подачі позовної заяви до Приморського районного суду м. Одеси з метою захисту законних прав та інтересів клієнта.

Як стало відомо в процесі підготовки матеріалів, вказаний арешт було накладено на підставі постанови ВДВС Севастопольського МУЮ в Автономній республіці Крим в 2011 році.

Відповідно до вказаної постанови, арешт накладено на невизначене майно боржника, окрім того не зазначено його серії та номеру паспорту, ідентифікаційного номеру та дати народження.

Відповідно до зазначеної постанови, все нерухоме майно будь-якого громадянина України з ім’ям, тотожним імені нашого клієнта знаходиться під арештом та забороною відчуження, оскільки при винесені відомостей про боржника в Реєстр заборон відчуження, державний виконавець вказав лише повне ім’я боржника, жодним чином не вказавши відомості, які ідентифікують конкретну особу, до яких належать саме серія та номер паспорту, ідентифікаційний номер та дата народження боржника.

З огляду на те, що наявний повний збіг прізвища, імені, по-батькові клієнта та справжнього боржника, крім
того держаним виконавцем не зазначено жодних ідентифікуючих ознак особи, крім повного імені, Приморський районний суд м. Одеси обґрунтовано прийнято рішення про задоволення позовних вимог юристів ЮК «AS Legal», які діяли на стороні позивача

Крім того, слід зазначити, що можливості направити нотаріальний запит до Севастопольського ВДВС немає, оскільки наразі ця територія не підконтрольною Україні, тому будь-який обмін інформацією неможливий.

Законом України «Про виконавче провадження» передбачено, що особа, яка вважає, що майно, на яке накладено арешт, належить їй, а не боржникові, може звернутися до суду з позовом про зняття з нього арешту.

Отже, можливість звернення з таким позовом передбачена для особи, якій належить майно, на яке накладено арешт у виконавчому провадженні, але яка не являється боржником у цьому виконавчому провадженні, при цьому відповідачем повинен бути відділ державної виконавчої служби, який забезпечує примусове виконання судових рішень, а третьою особою без самостійних вимог повинен бути справжній боржник.

Таким чином, юристами ЮК «AS Legal» було обрано вірний спосіб захисту законних прав та інтересів клієнта, на підставі чого Приморським судом м. Одеси ухвалено обґрунтоване рішення, яким позовні вимоги клієнта задоволено в повному обсязі та скасовано арешт та заборону відчуження  її квартири.