УКР

Тел.+38 048 77 102 77

УКР

Тел.+38 048 77 102 77

AS Legal

Юридична компанія
Досвід. Професіоналізм. Успіх.

Спадкове право

Наше життя нерозривно пов’язане з процесом спадкування, що виникає після смерті близької людини. Подія не радісна, найчастіше трансформована в майнову і перевіряє спадкоємців на корисливість, розумність, а також вірність моральним принципам. Власне, в процесі такої «перевірки» і виникають спадкові спори між спадкоємцями.

По суті, спадок – це, перехід різних прав і обов’язків від померлої людини до інших осіб – його спадкоємців.

У спадкову масу згідно чинного законодавства входять всі ті права і обов’язки, що належать померлому на той момент, коли відкривається спадщина (речі, нерухомість, борги, автомобілі, кредити, цінні папери, і ін.) За винятком лише тих обов’язків і прав, що внаслідок смерті спадкодавця припинилися.

Тобто такі права і обов’язки, що нерозривно пов’язані з особою спадкодавця до складу його спадщини не входять. Наприклад, право на відшкодування шкоди, яка була заподіяна ушкодженням здоров’я або каліцтвом, право на допомогу, пенсію, аліменти і т.д., права на участь у товариствах або членство в різних об’єднаннях громадян, а також деякі зобов’язання, що припиняються зі смертю кредитора – спадкодавця, в разі якщо вони нерозривно пов’язані з його особистістю.

Нерідко трапляються випадки, що після оголошення заповіту або несподіваної смерті спадкодавця, спадкоємці бувають не згідні із запропонованою їм частиною спадщини і починають конфліктувати з цього приводу, тому що не можуть домовитися мирним шляхом. Ці конфлікти є основними причинами спадкових спорів. Як показує судова практика, кількість таких суперечок неухильно зростає, і процедура оформлення спадщини вимагає юридично грамотного супроводу.


Простих і швидких судових суперечок в спадкових справах не буває. Всі спадкові спори вимагають глибокого аналізу ситуації, ретельної підготовки, і знання судової практики. Фахівці по спадкових спорах ЮК «АС Лігал» мають великий досвід, як в питаннях досудового врегулювання спорів про спадщину, так і участі в розгляді спадкових спорів в судах. Звернувшись до нас, ви отримуєте індивідуальний підхід до кожної ситуації, що виникла, грамотне і відповідальне рішення виниклої проблеми, а також заощаджений час і нерви.

Запис на консультацію