УКР

Тел.+38 048 77 102 77

УКР

Тел.+38 048 77 102 77

AS Legal

Юридична компанія
Досвід. Професіоналізм. Успіх.

28 Квітня 2021

Оскарження дій та рішень контролюючих органів

ОСКАРЖЕННЯ ДІЙ І РІШЕНЬ КОНТРОЛЮЮЧИХ ОРГАНІВ

Запорука будь-якого цивілізованого суспільства і правової держави – порядок і чіткий контроль над законністю. Згідно з прийнятими правовим стандартам, головним механізмом забезпечення законності і порядку є контролюючі органи. Однак далеко не завжди вимоги, рішення і висновки контролюючих органів відповідають нормативним вимогам і є дійсно обгрунтованими. У сучасному суспільстві не існує підприємця, який не зіткнувся б з необгрунтованими претензіями з боку контролюючих органів. І тільки знання законодавства в сфері проведення контролю державних органів, а також досвід адвоката допоможуть безболісно пережити необгрунтовані дії і рішення.

Хто може потрапити під перевірку контролюючих органів?

Рано чи пізно під перевірки контролюючих органів може потрапити кожен підприємець – від фізичної особи-підприємця, який торгує на продуктовому ринку, до великих промислових підприємств. Перевірки державних органів можуть бути як плановими, так і позаплановими при наявності підстав для проведення такого роду перевірок. Безумовно, найкращим способом запобігти негативним наслідкам перевірок – заздалегідь привести вид діяльності відповідно до законодавчих норм. Однак. Навіть самий законослухняний підприємець не застрахований від необґрунтованих санкцій або розпоряджень з боку контролюючих органів.

Які органи можуть проводити перевірки?

Законодавством передбачена велика кількість державних органів, уповноважених на проведення перевірок господарської діяльності в тій чи іншій сфері. Найбільш поширеними є органи, що перевіряють загальні для всіх підприємців сфери контролю – фіскальні органи (податкові інспекції) і органи, що здійснюють контроль трудового законодавства (Державна служба України з питань праці). Однак, в залежності від галузі господарської діяльності, так само, додатково, контроль діяльності підприємства можуть здійснювати галузеві контролюючі органи.

Чи завжди можливо оскаржити рішення контролюючих органів?

У переважній більшості випадків перевірки контролюючих органів проходять з порушенням порядку проведення, а уповноважені особи допускають помилки в заповненні протоколів, звітних документів через що стає можливим оскарження їх дій. Крім цього, нерідкі випадки фіксації порушень, яких насправді не було або призначення необгрунтованих санкцій або розпоряджень. Однак слід пам’ятати, що жорсткий формалізм у проведенні перевірок в більшості випадків може допомогти вам заперечити рішення контролюючих органів, якщо правильно зафіксувати всі виявлені під час перевірки порушення процедури перевірки.

Адвокати юридичної компанії «AS Legal» готові в будь-який час прийти на допомогу як в під час проведення самої перевірки, так і в процесі оскарження рішень контролюючих органів.

Запис на консультацію