УКР

Тел.+38 048 77 102 77

УКР

Тел.+38 048 77 102 77

AS Legal

Юридична компанія
Досвід. Професіоналізм. Успіх.

28 Квітня 2021

Оскарження заповіту

Питання з оскарженням заповіту нерідко виникає у громадян, які вважають, що їх право на спадкування було порушено під час складання заповіту і подальшої процедури вступу в спадщину.

Оскаржувати заповіт може будь-яка зацікавлена ​​особа, але як правило, оскаржують заповіт близькі родичі померлого, які можуть скористатися своїм правом на оскарження. Основною особливістю і в той же час складністю в даній категорії справ є той факт, що укладач заповіту помер і встановити справжність щодо його волевиявлень і побажань практично неможливо.

Термін на оскарження заповіту становить 3 роки з моменту, як особа, яка оскаржує даний документ, дізналася про можливе порушення його права на спадкування.

Серед найпоширеніших причин, які можуть бути використані для заперечування заповіту в судовому порядку, є:

– якщо документ був складений недієздатною особою, яка не могла відповідати за свої дії (наприклад, спадкодавець хворів психічним захворюванням, знаходився в стані наркотичного або алкогольного сп’яніння);

– якщо заповіт був складений з порушеннями його форми або змісту (наприклад документ був складений без вказівки часу або місця його складання);

– в зв’язку з фізичними вадами спадкодавець не міг самостійно прочитати заповіт і при його посвідченні не було свідків;

У разі ж визнання заповіту недійсним, спадкоємець, який за цим заповітом був позбавлений права на спадкування, має право на спадкування за законом на загальних підставах.

Дана категорія спадкових справ досить складна і в судах України розгляд, як правило, затягується не на один рік. Щоб досягти позитивного результату в цьому питанні краще звернутися до фахівця, який знає нюанси вирішення подібних справ, тим самим підвищивши свої шанси на позитивний для вас результат.

Звичайно, кожен випадок дуже індивідуальний, зі своїми особливостями і вимагає індивідуального підходу.

Фахівці Юридичної Компанії «АС Лігал» володіють необхідним досвідом і знаннями, щоб правильно оцінити Вашу правову позицію в даному питанні і допомогти в подальшому досягти бажаного результату.

Запис на консультацію