УКР

Тел.+38 048 77 102 77

УКР

Тел.+38 048 77 102 77

AS Legal

Юридична компанія
Досвід. Професіоналізм. Успіх.

27 Квітня 2021

Повернення вилученого майна

В процесі досудового розслідування у кримінальному провадженні може виникнути ситуація, коли несподівано Ваше майно виявляється вже не Вашим. Обшуки, вилучення, арешти можливі навіть в тому випадку, якщо Ви ніколи не чули ні про яке кримінальне провадження, ніколи не викликалися слідчим або прокурором і поняття не маєте, що це означає, коли у вас забирають можливість користування або розпорядження майном.

Перші дії з повернення майна

Найчастіше після вилучення в результаті обшуків, оглядів або тимчасового доступу до речей і документів майна, власники або особи, які наділені правом користування, не розуміють, яким чином можливо повернути вилучене, в які терміни і яким шляхом. Що потрібно для цього робити, а що не потрібно.

В першу чергу, відразу ж після вилучення або навіть в процесі вилучення першою дією необхідно повідомити про це адвокату. Бажано, щоб адвокат був присутній при таких процесуальних діях, з метою внесення своїх зауважень і заперечень. Якщо ж Ви звернулися до адвоката вже після фактичного вилучення, фахівець відразу ж буде докладати всіх зусиль, щоб бути присутнім в судовому засіданні, в якому буде вирішуватися доля Вашого майна.

У чому полягає робота адвоката

Чинним законодавством передбачені досить короткі терміни, надані співробітникам правоохоронних органів на легалізацію обмеження ваших майнових прав.

Якщо ж слідчий або пропустив ці терміни, або подав до суду документи, які не є належним доказом необхідності арешту Вашого майна, або ж не вказав обґрунтовані причини, чому таке майно повинно бути заарештованим, завдання адвоката – звернути увагу суду на всі ці недоліки, надати своє бачення як в письмовому, так у в усному вигляді, і отримати бажаний результат.

Очікуваний результат

Що стосується результату, якщо Ви вчасно звернулися до фахівця – адвоката – шанси домогтися потрібного Вам результату виростають в рази.

В такому випадку, у адвоката буде можливість оскаржити необхідність арешту Вашого майна як при первісному зверненні слідчого або прокурора до суду, так і, в разі необхідності, при оскарженні рішення, якщо воно буде винесено не на Вашу користь.

Тому, необхідно пам’ятати, що звернення до фахівця значно заощадить Ваші зусилля і збереже нервові клітини, а також дозволить повернути майно і звичайну, звичну діяльність.

Запис на консультацію