УКР

Тел.+38 048 77 102 77

УКР

Тел.+38 048 77 102 77

AS Legal

Юридична компанія
Досвід. Професіоналізм. Успіх.

27 Квітня 2021

Представництво інтересів потерпілого

Потерпілим часто є та людина, яка подала заяву в правоохоронні органи про вчинення кримінального злочину. Або ж Вас можуть визнати потерпілим протягом досудового розслідування як за власною заявою, так і внаслідок виявлення іншими особами факту заподіяння Вам шкоди.

Маючи такий статус, людина зазвичай не розуміє, чим для нього це являється, якими правами він наділений, що може зробити зі свого боку, щоб відшкодувати збиток і домогтися відновлення порушених прав.

Основні дії в рамках досудового розслідування

Потерпілий є повноправним учасником кримінального провадження. Відповідно, така людина наділена певними правами, які при правильній їх реалізації можуть істотно вплинути на хід досудового розслідування.

Зокрема, у Вас є право бути поінформованим про свої права та обов’язки, знати суть підозри і звинувачення, а також право бути поінформованим про обрання, зміну або скасування запобіжного заходу. Потерпілий також має право надавати докази, заявляти клопотання, давати пояснення, показання або відмовитися їх давати, брати участь та ініціювати слідчі дії, а також знайомитися з матеріалами кримінального провадження.

Реалізація Ваших прав за допомогою представника – адвоката – запорука того, що Ваші інтереси не будуть забуті або порушені.

Відшкодування шкоди

З метою відшкодування збитків, які були заподіяні вчиненим злочином, за допомогою адвоката Ви зможете скласти цивільний позов, який може бути розглянутий як в рамках кримінальної справи, так і окремо в цивільному судочинстві.

Такий позов може бути поданий як на стадії досудового розслідування на ім’я слідчого або прокурора, так і на стадії судового провадження, а саме в підготовчому засіданні безпосередньо в суд.

Відновлення немайнових прав

У разі, якщо порушення Ваших прав не має майнового вираження, завдання адвоката – домогтися максимально можливої ​​компенсації завданої моральної шкоди, шляхом складання необхідних процесуальних документів, збору і аналізу інформації, що має відношення до обставин кримінального правопорушення, на підставі яких буде сформована правова позиція, яка відображатиме ваші інтереси.

Запис на консультацію