УКР

Тел.+38 048 77 102 77

УКР

Тел.+38 048 77 102 77

AS Legal

Юридична компанія
Досвід. Професіоналізм. Успіх.

27 Квітня 2021

Представництво інтересів свідка

Найчастіше, опиняючись в статусі свідка, людина не розуміє, чим їй загрожує такий статус і чи загрожує чимось взагалі. Що можна говорити, і про що взагалі йде мова в кримінальному провадженні, в рамках якого його викликають на допит.

Повістка про виклик

Зазвичай про те, що його викликають на допит, людина дізнається з повістки про виклик. У ній повинні бути вказані обов’язкові відомості, передбачені чинним законодавством, зокрема, Кримінальним процесуальним кодексом. Наприклад, ПІБ слідчого або прокурора, які Вас викликають, номер кримінального провадження, Ваш процесуальний статус – в даному випадку, свідок, а також назва процесуальної дії, для участі в якому необхідно прибути за адресою, який також повинен бути вказаний в повістці. Найчастіше такою дією є саме допит.

Поглянувши на таку повістку, адвокат зможе відразу сказати, чи була вона складена згідно з усіма вимогами, і при необхідності здійснити відповідні процесуальні дії з метою перенесення дати допиту, якщо у Вас немає об’єктивної можливості, в зв’язку з поважними причинами, з’явитися на призначену дату.

Поведінка на допиті

Прийшовши на допит, необхідно знати свої права, які повинні бути спочатку роз’яснені співробітниками правоохоронних органів. Наприклад, Ви маєте право знати, з якого приводу Вас допитують, можете відмовитися давати показання щодо себе, близьких родичів та членів сім’ї, якщо вони можуть стати підставою для подальшої підозри. Також, крім того, Ви можете знайомитися з протоколом допиту, заявляти клопотання про внесення до нього змін, доповнень і т. д. Участь адвоката при такій слідчій дії допоможе вибудувати належну позицію, яка в подальшому не заподіє шкоди ні Вам, ні Вашим родичам, а також не дозволить представити сказану інформацію в негативному світлі.

Подальші дії

Надалі, якщо Ваші права та інтереси були порушені в рамках кримінального провадження, за яким Ви були допитані в якості свідка, послуги адвоката будуть вкрай необхідні. Так, чинним законодавством передбачено ряд можливостей, при грамотному використанні яких можливо досягти закриття кримінального провадження і запобігти кримінальному переслідуванню.

Тому, якщо спочатку, тільки отримавши повістку про виклик в якості свідка, Ви звернетеся до адвоката – це надасть можливість уникнути багатьох небажаних для себе наслідків, про існування яких спочатку Ви можете навіть не здогадуватися.

Запис на консультацію