УКР

Тел.+38 048 77 102 77

УКР

Тел.+38 048 77 102 77

AS Legal

Юридична компанія
Досвід. Професіоналізм. Успіх.

28 Квітня 2021

Припинення зобов’язань за дорученням

Аналізуючи реєстр судових рішень, не складно зрозуміти, що найпоширенішими є справи про стягнення банківських заборгованостей по кредитах. Практично 90% випадків складають рішення про стягнення боргів не тільки з основного боржника, а й з поручителя, який згідно з нормами закону, є солідарним боржником.

Чи існують варіанти припинення поручительства?

Цивільним процесуальним кодексом України передбачено виключний перелік підстав для припинення поруки. Розглянемо основні варіанти і підстави для можливого припинення поручительства за кредитом.

Поручительство по кредиту припиняється разом з припиненням основного зобов’язання у вигляді кредитного договору. Таким чином, якщо умови договору про отримання кредиту були в повному обсязі виконані основним боржником по кредиту і кредитний договір був розірваний, то, разом з цим, поручительство по кредиту теж має припинитися, бо фактично зникло зобов’язання основного боржника. Також, договір поручительства повинен припинити свою дію, якщо основою кредитний договір був визнаний судом недійсним або нікчемним.

Адвокати юридичної компанії «AS Legal» забезпечать Ваш спокій і безпеку в разі пред’явлення до вас вимоги як до поручителя.

Ще одним можливим варіантом припинення поручительства за кредитом є завершення строку, передбаченого договором поруки. Крім того, в разі, якщо наявним договором поруки не передбачено строків його дії, то поручительство по кредиту припиняється, якщо банк протягом шести місяців з моменту настання основного зобов’язання не пред’явив встановленого законом вимоги до поручителя.

Крім того, якщо договором поруки не передбачено терміну його дії або такої встановлений моментом пред’явлення вимоги до поручителя, порука припиняється в разі, якщо кредитор банк не пред’явив позов до суду до поручителя протягом одного року від дня укладення договору поруки.

Торкаючись теми судів, варто звернути увагу не те, що специфіка різних суперечок, вимагає від хорошого фахівця вузькоспеціалізованих знань в профільному законодавстві. Світова практика показує, що спеціалізація адвокатів у вирішенні банківських суперечок – це запорука безпеки боржника і демонстрація професіоналізму юридичної компанії!

Чи можна припинити поручительство, якщо є рішення суду про стягнення боргу?

Варто відзначити, що найважливішим фактором для припинення поруки є відсутність або наявність рішення суду про стягнення боргу, бо діюча судова практика свідчить, що відмова в задоволенні позову про визнання поруки припиненою при наявності рішення суду про стягнення боргу з поручителя є вірною.

Таким чином, в разі, якщо є рішення суду про стягнення боргу, яке на момент оскарження поручительства, вступило в законну силу і яким задоволено вимоги банку до боржника і поручителя, то законних підстав для припинення поруки немає. Але, маючи багаторічний досвід припинення поручительства при різних обставинах, адвокати юридичної компанії «AS Legal» допоможуть вам вийти з такої, здавалося б, безвихідної ситуації.

Запис на консультацію