УКР

Тел.+38 048 77 102 77

УКР

Тел.+38 048 77 102 77

AS Legal

Юридична компанія
Досвід. Професіоналізм. Успіх.

28 Квітня 2021

Реструктуризація банківської заборгованості

У житті практично кожної людини трапляються життєві ситуації, коли на вчинення будь-якої покупки не вистачає всієї суми. Одні займають гроші у друзів і знайомих, інші біжать в банк.

Розглянемо другий варіант. Ви отримали заповітний кредит, благополучно сплатили перший внесок по ньому і навіть кілька місяців поспіль без прострочень оплачували щомісячні платежі. Але, як на зло, склалася ситуація, коли оплатити черговий внесок виявилося неможливим. Причин цього може бути мільйон, від банального скорочення на роботі до складних і непередбачуваних життєвих ситуацій, коли грошей просто не вистачає і з’являється обгрунтований ризик отримати прострочення по черговому платежу.

Розглянемо можливі варіанти розвитку подій.

На практиці існує кілька варіантів розвитку подій і ситуації, що склалася. Звичайно ж, кожна з цих ситуацій унікальна і вимагає персонального підходу до її реалізації для досягнення найбільш позитивного результату для боржника. Одна категорії боржників без проблем отримає кошти для погашення кредиту в борг від родичів або знайомих, інші ж, які отримували кредит під заставу майна, погодяться розлучитися з ним і передати у власність банку, з однією метою – погасити кредит. Як правило, обидва варіанти підходять не всім боржникам, бо родичів, які зможуть позичити в борг може не виявитися, а вартості заставного майна просто може бути не достатньо. Якраз для подібних ситуацій існує третій, найчастіше економічно самий обгрунтований, варіант погашення боргу – реструктуризація.

Які дії можливі з боку банку?

Кожен банк в конкретних випадках застосовує свій варіант можливої ​​реструктуризації. Іноді – це відстрочка платежів на термін від 6 місяців до 3 років. Така схема найчастіше підходить боржникам, які за період відстрочки планують реалізувати не заставне майно і в подальшому погасити борг, звичайно ж, всі ці дії закріплюються документально. Досить широко поширена схема переходу на альтернативний графік погашення. Іноді банками застосовуються комбіновані програми погашення кредиту, але в першу чергу все залежить від індивідуального підходу до кожного боржника і бажанням банку йти на зустріч боржнику.

На практиці ж, найпопулярнішим варіантом реалізації процедури реструктуризації кредиту є збільшення терміну кредитування. При цьому варто мати на увазі, що застосування подібної процедури часто веде до переплати відсотків без реального зменшення платіжного навантаження.

Нетрадиційні способи реструктуризації боргу

За останні роки на ринку банківських послуг активно застосовуються ще кілька, раніше невикористаних, форм реструктуризації для боржників, які зіштовхнулися з проблемами повернення банківських боргів. Однією з таких форм реструктуризації є зменшення процентної ставки по кредиту. Такий варіант є економічно одним з найбільш вигідних для боржника, але основна його проблема полягає в тому, що не всі банки охоче йдуть на подібну схему. Ще одним рідкісним, але продуктивним для боржника варіантом реструктуризації є дострокове погашення частини боргу (найчастіше в розмірі 15-20%), після чого банк знижує ставку.

Запис на консультацію