УКР

Тел.+38 048 77 102 77

УКР

Тел.+38 048 77 102 77

AS Legal

Юридична компанія
Досвід. Професіоналізм. Успіх.

28 Квітня 2021

Розділ майна (спадкової маси) між спадкоємцями

У питаннях спадкування, крім питань пов’язаних безпосередньо з порядком прийняття спадщини, часто виникають суперечки між спадкоємцями щодо процедури та порядку поділу успадкованого майна.

Ідеальна ситуація, якщо померлий при житті сам визначив коло спадкоємців і порядок розподілу спадщини між ними. Тоді кожен із спадкоємців отримує саме те майно і в тому розмірі, який заповідав покійний за життя.

Або ж, спадкоємці можуть самі між собою розділити (змінити частки) спадкову масу за добровільною згодою, якщо не був визначений порядок розподілу майнової маси померлим. В такому випадку законодавець дає можливість врегулювати дане питання за допомогою укладення у нотаріуса нотаріального договору про розподіл успадкованого майна. На підставі даного договору спадкоємці отримують свідоцтва про право на спадщину та проводять державну реєстрацію. Тоді кожному із спадкоємців відійде у власність та успадковується маса, яка була обговорена між ними.

Після отримання спадщини виникають ситуації, коли спадкоємці успадковують спадщину в частках, відповідно кожен з них має рівні права на користування успадкованим майном, а погляд на розпорядження ним може сильно різнитися. В такому випадку законом передбачена можливість укласти нотаріальний договір про порядок користування спільним майном. Він визначає порядок користування майном, але без виділення часток співвласників в натурі.

Але не завжди спадкоємці приходять до спільної згоди щодо порядку користування, розпорядження, розподілу спадщини і тоді ці питання стають предметом судового розгляду. Тоді вам не обійтися без кваліфікованої правової допомоги, яка стане фундаментом для відстоювання ваших інтересів в суді.

У своїй практиці, ми досить часто зіштовхуємось з питаннями спадщини і маємо багатий досвід ведення даних справ. Якщо ви зіткнулися з випадками розподілу спадщини, команда юридичної компанії «АС Лігал» готова надати вам кваліфіковану юридичну допомогу з питань вступу до спадку і подальшого його розділу з іншими спадкоємцями, від початку цієї процедури і довівши її до логічного кінця.

Запис на консультацію