УКР

Тел.+38 048 77 102 77

УКР

Тел.+38 048 77 102 77

AS Legal

Юридична компанія
Досвід. Професіоналізм. Успіх.

28 Квітня 2021

Розробка установчих документів

Установчі документи – запорука неконфліктного бізнес партнерства

Конфліктні ситуації між партнерами – нерідке явище серед підприємців. Відсутність чітких повноважень, порядку виходу зі складу засновників, розподілу дивідендів, майна підприємства і безліч інших питань в корпоративній сфері часто породжують серйозні конфлікти, як в малих, так і на великих підприємствах. Такі конфлікти не сприяють стабільному функціонуванню компаній і їх розвитку. Саме тому, для ефективного розвитку бізнесу, важливо грамотно скласти установчі документи – внутрішні акти, що регулюють корпоративні правовідносини.

Які установчі документи необхідні підприємству?

Установчі документи – основа створення компанії. Реєстрація будь-якої юридичної особи починається з розробки та підписання установчих документів: протоколу Установчих зборів, а також Статуту підприємства. На етапі створення підприємства на кожному з документів засновники зобов’язані поставити свої підписи, які в подальшому повинні бути нотаріально завірені.

Після державної реєстрації підприємства, питання про правильне складання і зміну установчих документів не втрачає актуальності для компанії. Зміна складу учасників, зміна директора, розміру статутного капіталу, згода на здійснення значного правочину та багато інших питань потребують вирішення Загальних зборів підприємства, яке оформляється у формі Протоколу.

Які положення повинні містити установчі документи?

Законом визначені мінімальні вимоги до змісту установчих документів компанії. Однак обов’язкові умови на практиці не покривають всі ризики, які можуть виникнути в процесі управління юридичною особою.

Уже на етапі створення підприємства важливо обумовити і зафіксувати всі істотні питання корпоративних правовідносин – розподіл і оплата часткою в статутному капіталі, порядок скликання загальних зборів учасників і порядок голосування на таких зборах, розподіл повноважень директора, наглядових органів і т. П.

Ретельно продумані і прописані установчі документи дозволяють уникнути конфліктних ситуацій між Учасниками юридичної особи, а також забезпечують законність юридичних змін в компанії. У питанні складання установчих документів найкраще довіритися досвідченим юристам, які зможуть заздалегідь продумати всі можливі ризики корпоративних правовідносин.

Юристи Юридичної компанії «AS Legal» мають великий досвід розробки установчих документів підприємств різного ступеня складності і готові забезпечити індивідуальний підхід до вашої компанії.

Запис на консультацію