УКР

Тел.+38 048 77 102 77

УКР

Тел.+38 048 77 102 77

AS Legal

Юридична компанія
Досвід. Професіоналізм. Успіх.

28 Квітня 2021

Супровід угод з викупу проблемних боргів

Уявімо, що банк остаточно «умовив» боржника погасити борг по багатостраждальному кредиту, а у боржника, нарешті, з’явилося бажання і фінансова можливість віддати шановному банку свої кревні кошти.

Звичайно, частіше за все, шляхом довгих багатомісячних або навіть багаторічних переговорів, банк і боржник, нарешті, узгоджують між собою суму, яка, врешті-решт, буде підлягати сплаті банку в рахунок погашення заборгованості. Існує кілька сценаріїв внесення боржником коштів в рахунок погашення, кожен з яких має свої відповідні наслідки.

Розглянемо можливі варіанти розвитку подій.

Іноді банк списує все відсотки, штрафи і пеню, а боржник погоджується сплатити тільки залишок тіла кредиту. Найчастіше банк погоджується на відсоток від вартості іпотечного майна боржника, що, в першу чергу, залежить від суми раніше сплачених боржником коштів на користь банку. Рідше – боржник погоджується на повне погашення боргу разом з відсотками та іншими нарахуваннями.

Який варіант найбільш вигідний для боржника?

Розглянемо найбільш поширений і вигідний для боржника сценарій, а саме внесення на користь банку відсотків від вартості іпотечного майна боржника. Наприклад, вартість предмета іпотеки становить всього сорок тисяч доларів, при цьому сума тіла кредиту становила сімдесят тисяч доларів. У разі, коли боржник, за весь час користування кредитом, оплатив на користь банку хоча б половину вартості його тіла, то представники банку без коливань погоджуються на суму, яка становить 30-40% від вартості предмета іпотеки, тобто близько 12-16 тис. доларів, що також вигідно і для боржника.

Оподаткування після часткового погашення боргу

Тепер залишається вирішити, як вчинити з залишком загального боргу перед банком, який іноді досягає суми з шістьма нулями, адже держава ніколи не упустить можливості поповнити свою казну за рахунок податків громадян. Нормами діючого Податкового кодексу України передбачено, що навіть часткове прощення боржнику тіла кредиту, є для нього додатковим фінансовим благом, яке, звичайно ж, має обкладатися податком. На щастя, під поняттям «додаткове благо» законодавцем розуміється тільки основна сума заборгованості, яка була прощена або анульована банком за його власним рішенням, при цьому не включаються в суму заборгованості по кредиту відсотки, які були прощені або анульовані банком.

Запис на консультацію