УКР

Тел.+38 048 77 102 77

УКР

Тел.+38 048 77 102 77

AS Legal

Юридична компанія
Досвід. Професіоналізм. Успіх.

28 Квітня 2021

Відновлення пропущеного строку на спадкування

За загальним правилом для вступу в спадщину, спадкоємці повинні прийняти спадщину протягом 6 місяців з моменту відкриття спадщини (з дати смерті спадкодавця або дати, коли він був оголошений померлим), шляхом подачі заяви нотаріусу. Є й винятки, коли можливість прийняття спадщини залежить від того, чи прийняли її інші спадкоємці. Наприклад, якщо спадкоємці не прийняли спадкову масу або ж відмовилися від неї, тоді встановлюється термін в 3 місяці для прийняття спадщини.

Але не рідкісні випадки, коли спадкоємці пропускають встановлені законом терміни і пропускають термін на прийняття спадщини. Причини на те можуть бути різні: від банального не знання, що є якісь терміни на прийняття спадщини і до обставин, які дійсно завадили у встановлені терміни звернутися до нотаріуса із заявою про прийняття спадщини.

Що ж робити, коли ваше право на спадкування порушено і ви фактично втратили можливість отримати спадок через пропущення строків? У такому випадку існує два варіанти вирішення даної проблеми: позасудовий і судовий.

Позасудовий спосіб полягає в тому, що пропустивши строк спадкоємець може подати заяву про прийняття спадщини за місцем вже відкритої спадщини. В даному випадку обов’язково письмова згода спадкоємців, які вже прийняли спадщину. На практиці трапляється досить рідко.

Судовий спосіб полягає в звернення до суду з позовною заявою про надання додаткового строку для прийняття спадщини. Але в цьому випадку причина для звернення до суду обов’язково повинна бути поважною, інакше суд відмовить у задоволенні позову.

Ось тут і криється головна проблема таких судових справ: яка ж причина є поважною для суду?

Наприклад, не можуть бути визнані поважними такі причини, як: незнання спадкоємця про терміни і порядок прийняття спадщини, невизначеність між існуючими спадкоємцями, хто буде приймати спадщину, непрацездатність спадкоємця, несприятливі погодні умови, незнання про існування заповіту або існування спадщини, та інші.

Поважними же суд може визнати: тривале перебування спадкоємця за межами України, тривалу хворобу спадкоємця, відбування покарання в місцях позбавлення волі, перебування на строковій військовій службі та інші.

Вище були перераховані тільки основні моменти, на які варто звертати увагу в справах по відновленню пропущених термінів, але кожен випадок індивідуальний і вимагає окремої уваги для оцінки правової позиції.

Саме тому для досягнення необхідного вам результату краще звернутися до кваліфікованих юристів, які допоможуть правильно оцінити ситуацію по справі. Наші фахівці мають великий досвід у справах зі спадкового права і готові надати кваліфіковану юридичну допомогу з питань щодо відновлення пропущених строків для прийняття спадщини.

Запис на консультацію