УКР

Тел.+38 048 77 102 77

УКР

Тел.+38 048 77 102 77

AS Legal

Юридична компанія
Досвід. Професіоналізм. Успіх.

27 Квітня 2021

Захист під час обшуку

При проведенні такої слідчої дії як обшук, перш за все, важливо розуміти, яким алгоритмом дій необхідно слідувати, які права у Вас є, і які Ви можете пред’являти вимоги.

Порядок таких дій, звичайно ж, зможе роз’яснити адвокат, якого необхідно відразу повідомити про те, що у Вас почався обшук, і який відразу ж виїде до місця проведення обшуку, щоб надати професійну правову допомогу. Ви повинні пам’ятати, що це Ваше право, і ніхто не може заборонити користуватися таким видом допомоги.

Поведінка до приїзду адвоката

Перш за все, необхідно переконатися, що обшук проводиться на законних підставах. Для цього співробітники правоохоронних органів повинні надати підставу для такого обшуку – Визначення слідчого судді місцевого суду. У цьому визначенні повинен бути чітко вказана адреса, на проведення обшуку за яким було надано дозвіл, а також мета проведення обшуку. Повинні бути вказані ті речі, документи або ж інше майно, яке було заплановано відшукати.

Під час проведення обшуку Ви маєте право робити заяви, які підлягають внесенню до протоколу обшуку. Крім, того, необхідно звертати увагу, чи проводиться аудіо- та відеофіксація обшуку, що є обов’язковою вимогою згідно з чинним законодавством.

Робота адвоката на обшуку

Робота адвоката починається в той момент, коли він тільки отримав Ваш дзвінок і відразу ж попрямував до місця проведення обшуку, паралельно з’ясовуючи, за яким насправді фактом проводиться обшук. Законодавством передбачено, що адвоката зобов’язані допустити до обшуку на будь-якому етапі його проведення. Однак, на практиці не завжди так трапляється, тому перше завдання адвоката – потрапити до Вас.

Відразу після цього, адвокат буде стежити за дотриманням законодавства при проведенні обшуку, щоб Ваші права не були порушені, щоб всі дії вносилися до протоколу, включаючи ймовірне вилучення майна. До такого протоколу адвокат може додати свої заперечення, які в подальшому можуть зіграти Вам на користь.

Наслідки обшуку

Якщо в результаті обшуку не було вилучено ніякого майна, подальші дії залежать від того, який у Вас статус в кримінальному провадженні, в рамках якого проводився даний обшук. Так як від цього залежить, чи потрібно робити активні дії з метою Вашого захисту або ж спостерігати за допомогою відкритих джерел за ходом розслідування у даному виробництві, щоб мінімізувати можливі ризики.

Якщо ж в результаті обшуку було вилучено майно, завдання адвоката – повернути його Вам в найкоротші можливі терміни.

Запис на консультацію