УКР

Тел.+38 048 77 102 77

УКР

Тел.+38 048 77 102 77

AS Legal

Юридична компанія
Досвід. Професіоналізм. Успіх.

27 Квітня 2021

Захист при обранні запобіжного заходу

ЗАХИСТ ПРИ ОБРАННі ЗАПОБІЖНОГО ЗАХОДУ

При обранні запобіжного заходу дуже важлива оперативність, так як відповідні клопотання слідчих або прокурорів розглядаються протягом 72 годин з моменту затримання або ж надходження до суду такого клопотання, якщо особа перебуває на свободі. За цей час важливо проаналізувати ті підстави, на які посилається слідчий або прокурор, перевірити їх на предмет відповідності чинному законодавству, по можливості підготувати заперечення з зазначенням тих порушень, які можуть бути виявлені в документах співробітників правоохоронних органів. Крім того, одним з основних завдань є надання суду власного бачення і власних доказів, які спростовують необхідність застосування до Вас запобіжного заходу.

Види запобіжних заходів

Вид обмеження залежить від конкретного запобіжного заходу, який буде обраний по відношенню до Вас. Різниця між особистим зобов’язанням, при якому необхідно, в основному, тільки лише своєчасно з’являтися до слідчого, прокурора або до суду за будь-якого виклику, і цілодобовим домашнім арештом або ж триманням під вартою, безумовно, істотна. Тому, головна наша мета – це досягнення такого результату, щоб запобіжний захід не був обраний зовсім або ж був застосований той вид, який несе в собі найменше обмежень.

Дії адвоката до судового засідання щодо обрання запобіжного заходу

За такий короткий термін головним завданням адвоката, крім письмового заперечення на клопотання слідчого, являється зібрання характеризуючого вас матеріалу, який би переконав суд в тому, що немає необхідності застосування до Вас найбільш суворих видів запобіжного заходу.

Так, судом можуть бути прийняті до уваги вік і стан здоров’я, наявність соціальних зв’язків, наприклад, наявність сім’ї. Також може зіграти на користь наявність постійного місця роботи або навчання, позитивна репутація, відсутність судимостей.

Тому, потрібно бути максимально пильним у всьому, навіть в тому, що на перший погляд здається несуттєвим. Увага до деталей є одним із «китів», завдяки якому можна використовувати всі переваги для досягнення необхідного результату.

Подальші дії після першого судового засідання

Якщо при розгляді клопотання слідчого слідчий суддя не взяв до уваги Ваші доводи, подальшою дією є подача апеляційної скарги, яка подається і розглядається в найкоротші терміни. Після цього також можлива подача вже з вашого боку клопотання про зміну запобіжного заходу з метою перегляду подальшої необхідності саме такого запобіжного заходу або застосування обмежень зовсім.

Таким чином, законодавцем надано відразу кілька можливостей для заперечень проти рішень співробітників правоохоронних органів, і заперечування рішень суду. Тому, злагоджена робота, взаємне розуміння і довіра приведуть до мінімізації негативних для Вас наслідків.

Запис на консультацію