УКР

Тел.+38 048 77 102 77

УКР

Тел.+38 048 77 102 77

AS Legal

Юридична компанія
Досвід. Професіоналізм. Успіх.

27 Квітня 2021

Захист при затриманні

Затримання для будь-якої людини це завжди стрес, незалежно від того, чи розуміє він, за що його затримують, і чи робив він ту дію, яку йому інкримінують.

Тому допомога фахівця в таких ситуаціях потрібна як ніколи, щоб Ваші слова і дії, вжиті під впливом стресової ситуації, не нашкодили Вам надалі.

Той самий дзвінок адвокату

Всі ми знаємо, як за фільмами, так і за численними новинами, що при затриманні кожен має право на дзвінок. І це може бути або дзвінок рідним, або адвокату. Чому краще дзвонити адвокату? Тому що він зможе допомогти Вам уникнути паніки, і, в свою чергу, заспокоїти рідних і близьких, яких така ситуація зазвичай призводить до ще більшого шоку, ніж самого затриманого.

Необхідно пам’ятати, що до приїзду адвоката Ви маєте право зберігати мовчання, тому що будь-яке сказане слово може бути в подальшому використано проти Вас, незалежно від того, який сенс Ви в нього вкладали.

Ваша поведінка під час затримання

Перш за все, не потрібно чинити опір. Але Вам зобов’язані повідомити, на якій підставі Ви затримані, у вчиненні якого злочину Ви підозрюєтеся, роз’яснити право на захист, на отримання медичної допомоги, право надати свідчення або відмовитися від їх надання, а також право самостійно викласти свою позицію.

Головна Ваша задача – слідувати інструкціям адвоката, наданим спочатку в телефонному режимі, і чекати приїзду фахівця, з яким Ви зможете обговорити подальшу тактику поведінки і первісну стратегію захисту.

Наслідки затримання

Затримання – часто лише перша ланка в ланцюжку подальших подій. Зокрема, вручення підозри, а також обрання запобіжного заходу. У цей період важливо тісне співробітництво з адвокатом, який шляхом складання процесуальних документів і відстоювання виробленої позиції в судових засіданнях буде захищати Ваші права і інтереси. І головне – боротися за найбільш сприятливий для Вас варіант виходу з даної ситуації.

Це може включати в себе і збір власної доказової бази, позитивно характеризуючих вас відомостей, і оскарження рішень слідчого, прокурора, слідчого судді, а також будь-які інші процесуальні дії, які, безумовно, підуть Вам на користь.

Запис на консультацію